Bezpečný vstup do traktoru VALTRA krok za krokem

Kabina traktoru je sice bezpečné a pohodlné místo, výzkum však zjistil, že nastupování do kabiny a zejména vystupování z ní může představovat riziko pro bezpečnost práce. Po připojení nářadí je vstup do kabiny a výstup z ní hlavním zdrojem úrazů v zemědělských podnicích. S ohledem na tuto skutečnost jsou kabiny Valtra snadno přístupné a mají různé bezpečnostní prvky, které minimalizují rizika.

Nízko umístěná kabina usnadňuje vstup do traktorů Valtra a zvyšuje bezpečnost.
Kabiny traktorů Valtra jsou navrženy s ohledem na bezpečnost a snadné používání. Na rozdíl od mnoha jiných značek umisťuje Valtra jednotku vytápění a klimatizace (HVAC) do střechy kabiny. To umožňuje udržet podlahu kabiny relativně nízko ve srovnání s řešeními, kde jsou jednotky umístěny pod podlahou kabiny. Také typicky skloněná kapota u traktorů Valtra přináší vynikající viditelnost, čímž odpadá nutnost umístit kabinu výše, aby bylo dosaženo skvělého výhledu. Tato nižší konstrukce šetří také kolena, protože je potřeba méně schodů, což má za následek snazší nastupování a vystupování.

Design kabiny Valtra umožňuje snadnější a bezpečnější kroky.
Další charakteristikou kabin Valtra je poměrně úzké čelní sklo, takže kabina je vpředu úzká a nejširší je kolem místa řidiče. To je nejen skvělé pro udržení čistého čelního skla v chladných podmínkách, ale také to umožňuje mírnější sklon schodů směrem ke kabině. Tento mírně skloněný přístup je přirozenější a usnadňuje nášlap ve srovnání s kabinami jiných traktorů se svislými schody.

Snadno očistitelné hliníkové schůdky a skvělé rukojeti.
Schody se mohou stát nebezpečnými, když jsou zanesené blátem. Valtra nabízí hliníkové schůdky u všech modelů od páté generace série G až po nejnovější šestou generaci série S. Tyto antikorozní schůdky nejen dobře vypadají, ale mají také sofistikovanou a osvědčenou konstrukci, díky které zůstávají čisté a bezpečné pro použití ve všech klimatických a polních podmínkách.

Nejbezpečnějším způsobem nastupování a vystupování z kabiny traktoru je tzv. „tříbodový kontakt“, kdy se obě ruce pevně drží madel a alespoň jedna noha stojí pevně na schůdcích. Spolu s dobře umístěnými madly umožňují hliníkové schůdky snadný a bezpečný vstup do kabiny pro řidiče bez ohledu na jeho výšku. Je důležité si uvědomit, že výstup bude bezpečný pouze, dokud dotyčná osoba nezapomene stát čelem k traktoru. Důležité je „stejnou cestou dovnitř i ven“, žádné skákání! Dobře navržený vstup pomáhá obsluze dodržovat tyto bezpečné postupy při nastupování do kabiny a vystupování z ní, zejména v době naléhavých situací, v pozdních hodinách nebo při výskytu jiných stresových faktorů (jako tomu často bývá ve špičce zemědělské činnosti).

Bezpečný vstup do traktoru i ve tmě.
Časná rána a pozdní noci často znamenají, že nastupujete a vystupujete z traktoru za tmy. Kabiny Valtra jsou vybaveny odpovídajícím osvětlením, které zajišťuje bezpečný přístup, jako například u všech našich větších modelů s integrovanými stupňovitými LED světly. Světlá barva a dobře navržená dutá rukojeť hliníkových schůdků umožňují světlu pronikat skrz schůdky a zajišťují, že každý schůdek je dostatečně dobře osvětlen.

Valtra jde stále s dobou.
Když se věci stanou rutinou, dochází ke zhoršení soustředění a může dojít k úrazu. Nastupování a vystupování z traktoru je něco, co děláte každý den (možná mnohokrát) a co může být potenciálním zdrojem zranění. Naštěstí jsou kabiny Valtra navrženy s ohledem na bezpečnost. Od snadno přístupné kabiny až po mírně skloněné schůdky, které jsou široké a osvětlené, si můžete být jisti, že traktory Valtra vám každý den zajistí bezpečný vstup.

(zdroj Valtra.com)Kontaktujte nás

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a my se Vám ozveme.