Čím je Valtra Powershift tak revoluční?

Revoluční Valtra Powershift převodovka znamená, že traktory mohou být ovládány tak, jako by měly plynulou převodovku. To však neznamená, že traktor Valtra s Powershift je stejný jako traktor s plynulou převodovkou. Z pohledu řidiče je to opravdu revoluce, protože dnešní traktory HiTech, Active a Versu se opravdu radikálně liší od tradičních traktorů Powershift.

V39399300R_GEARBOX_VALTRA_49347

Čtvrtá generace řady Valtra N a T představovala revoluci Powershift. Díky uživatelskému rozhraní SmartTouch u modelů Versu bylo ovládání stejně snadné jako u traktorů s plynulým převodem. Powershift Revolution je více než jen automatický Powershift, ale spíše kombinace funkcí, které vytvářejí jedinečný zážitek z jízdy a usnadňují práci traktoru než kdykoli předtím. Díky tomu traktor Valtra T214 Versu SmartTouch vyhrál porovnání v testu mezi sedmi traktory. Testování proběhlo na jaře roku 2018 předními evropskými časopisy o traktorech, včetně Koneviesti z Finska, Bedre Gardsdrift z Norska, Trekker z Nizozemska a Traktor Tech z Dánska. Test byl velmi komplexní a od té doby byl publikován v mnoha dalších časopisech.

Klíčové vlastnosti Valtra Powershift převodovky

Automatické řazení
Nastavení rychlosti jízdy lze provést pouze pomocí pedálu, jehož poloha má přímý vliv na rychlost jízdy - nikoli na otáčky motoru. Systém automaticky najde nejvhodnější převodový stupeň a šetří tím tak palivo.

AutoTraction
Tato funkce automaticky vypne náhon, když jsou brzdy aktivovány, což eliminuje nutnost sešlápnout pedál spojky například při zastavení na křižovatkách nebo při lisování.

HillHold
Tato funkce je standardní součástí řady N a T a udržuje traktor na místě, aniž by bylo nutné používat pedál brzdy nebo spojky. Chcete-li uvést traktor znovu do pohybu, jednoduše sešlápněte plynový pedál .

Řídicí páka pro HiTech a Active
U modelů HiTech a Active lze Powershift převody měnit pomocí pohodlné pojezdové páky. Klepnutím do strany aktivujete režim automatického řazení, což usnadňuje přepínání mezi manuálním a automatickým režimem, například při otáčení na souvrati.

Řídicí páka pro SmartTouch
U modelů Versu může řidič zrychlit z nulové na nejvyšší pojezdovou rychlost jednoduše posunutím řídicí páky dopředu. Tažením zpět se zase rychlost naopak snižuje.

Tempomat
Tato funkce je k dispozici u modelů HiTech, Active a Versu. Řidič může nastavit rychlost jízdy nebo otáčky motoru a traktor automaticky vybere nejvhodnější převodový stupeň Powershift.

Předvolby rozdjezdu
U modelů HiTech a Active může řidič předvolit rychlost při rozjezdu vpřed nebo vzad, což je zvláště výhodné při práci s čelním nakladačem. Výchozí nastavení pro modely Versu je automatické řazení, ale řidič může ještě přednastavit rychlosti pro rozjezd. Modely Versu lze samozřejmě ovládat i v manuálním režimu.

Powershuttle páka volby směru jízdy s integrovanou ruční brzdou
Tato Valtra inovace je k dispozici u všech modelů a je stále nejlepší v oboru. I revoluce musí udržovat něco starého!