Grejdr_úvod

MEZINÁPRAVOVÝ GREJDR

Mezinápravový grejdr FMG byl vyvinut ve spolupráci s vývojovým oddělením společnosti Vlatra. Jedná se o víceúčelový stroj určený k vyrovnávání silnic a nezpevněných ploch ať už během výstavby nebo při následném užívání. Své nenahraditelné místo mají také v zimě při odstraňování sněhu a ledu ze silnic. Mezinápravový grejdr je tvořen rychlo upínací radlicí, robustním šasi a elektronicky ovládanou hydraulikou. Data jsou přenášena sběrnicí CAN. Radlici grejdru je možné snadno připojit nebo odpojit odmontováním 5 šroubů a odpojením 6 hydraulických rychlospojek. Kuželové čepy na obou stranách stroje usnadňují opětovné připojení. Montáž / demontáž tak trvá pouze okolo půl hodiny. Vlastní hmotnost šasi je pouze 540kg a stroj tak lze pohodlně využívat i když je radlice sundaná. Grader je vybaven vlastním hydraulickým a elektrickým ovládáním, takže hydraulika traktoru může být použita pro jiný stroj. Stroj je ovládán ergonomickým joystickem propojeným s vlastní obrazovkou. Display slouží pro zobrazení pohybu grejdru, pro nastavení limitů, paměťových poloh, automatických funkcí a funkcí joysticku.

Display dále zobrazuje provozní data servisní diagnostiku. Stroj je vybaven proporcionálním hydraulickým rozvaděčem od firmy Brevini. Proporcionální ovládání umožňuje jemné a přesné pohyby grejdru. Ve standardní výbavě jsou prodlužovací křídla, která usnadňují nastavení pracovní šířky. K volitelným prvkům patří děrovaná čepel, čepel stinger a zvedací válce se snímači polohy, které měří výšku zdvihu na obou stranách pro nastavení úhlu. Stroj je dostupný ve čtyřech variantách se záběrem 3180mm až 3290mm a úhlem pootočení až ±30°


TAŽENÝ GREJDR

Grejdry FMG jsou vynikajícím a ekonomickým řešením pro údržbu štěrkových silnic. Silniční grejdry mohou být taženy středními nebo velkými zemědělskými traktory a řízeny joystickem pomocí hydrauliky traktoru.

Ovládání pomocí joysticku umožňuje provádět všechny pracovní činnosti.Vyrovnávací tyč napomáhá udržovat optimální nastavení. Všechny traktorem tažené grejdry FMG mají válec "packer" který utužuje srovnávaný povrch okamžitě po zpracování Traktorem tažené grejdry jsou dostupné ve čtyřech variantách podle velikosti silnice a traktoru. Nejmenší model je vhodný pro silnice šířky 3 – 4,5 m. Největší model je vhodný pro silnice o šířce až 7 metrů. Výkon traktoru pro nejmenší grejdr by měl být alespoň 130 hp a hmotnost 5000 kg v závislosti na požadované hloubce zpracování

Grejdr_tazeny1
Grejdr_tazeny2
Grejdr_tazeny3

NESENÝ GREJDR

Grejdrové pluhy FMG jsou určeny k odstraňování sněhu, rozbředlého sněhu a ledu v zimním období a vyrovnávání štěrkových cest během léta.

Pro dosažení dobré přilnavosti k povrchu jsou čepele FMG opatřeny patentovanou regulací hydraulického tlaku, která umožňuje optimálně přenášet hmotnost traktoru na čepel. Grejdrové pluhy jsou připevněny k tříbodovému závěsu traktoru, takže je snadné je začít používat. Nastavitelná vyvažovací kola udržují rovnoměrnou pracovní hloubku, zatímco hydraulické řízení tlaku snižuje vibrace. Čepel grejdru FMG může mít rovnoměrné ostří (standard) nebo perforované ostří*. Mezi doplňkovou volitelnou výbavu patří též rozšiřující křídla. Pracovní záběr stroje od 215 cm do 360 cm.

Grejdr_neseny1
Grejdr_neseny2
Grejdr_neseny3

Chcete zaslat nabídku?

Potřebujete pomoc s výběrem?

Kontaktujte produktového manažera.

Manažer: Ing. et Ing. Jakub Špicar
Telefon: +420721562232
Email úspěšně odeslán. Email se nepodařilo odeslat, zkuste to prosím znovu.