Valtra uvádí 6. generaci traktorů série S

Finská značka traktorů Valtra nedávno představila nejnovější generaci vysoce výkonných modelů traktorů série S. Po významných investicích do domovské továrny značky ve Finsku se šestá generace série S bude nyní vyrábět v Suolahti. Tento vítaný návrat ohlašuje novou éru série S. Kromě několika vylepšení designu a funkcí je nyní celá série S k dispozici se známými možnostmi přizpůsobení Valtra Unlimited.

Představení ‘The Boss’

Valtra hrdě nazvala svoji nejnovější a nejvýkonnější sérii traktorů „The Boss“. S výkonem 280–420 koní je série S nejsilnějším traktorem Valtra, který slibuje vysoký točivý moment při nízkých otáčkách. Motor AGCO Power o objemu 8,4 l a převodovka CVT mají o 5% nižší otáčky a až 10% nižší spotřebu paliva ve srovnání s předchozí generací traktorů série S.

Jak farmáři a poskytovatelé služeb od Valtry očekávají, nejnovější série S klade vysoký důraz na komfort obsluhy a chytré technologie. A existuje několik nových funkcí a vylepšení, které odlišují 6. generaci série S. Nový design, lepší přístup, nová prostorná kabina, zvýšený počet světel (všechny LED) a větší všestrannost, to je jen několik novinek 6. generace série S. Systém otočného řízení TwinTrac a uživatelské rozhraní SmartTouch byly vždy oblíbené funkce u řidičů traktorů Valtra. Nová série S přináší řadu vylepšení, včetně odpružení přední nápravy a kabiny, a nyní lze traktory série S vybavit také kabinou Valtra Skyview a prvky výbavy Valtra Unlimited.

Série S v severském designu

Design nové série S čerpá inspiraci z oblíbeného designu 5. generace Valtra, ale jsou zde některé pozoruhodné změny. Vedoucí oddělení průmyslového designu společnosti Valtra Kimmo Wihinen vysvětluje: „Série S 6. generace kombinuje formu a funkci v moderním, agresivním jazyce tvarů, který vyjadřuje sílu série S. Elegantní sklon kapoty poskytuje výjimečný výhled dopředu. Jako první v oboru je série S vybavena plně integrovaným osvětlením včetně LED potkávacích/dálkových světel, LED světel pro denní svícení a také LED pracovních světel. To poskytuje výjimečně vysokou úroveň světelného výkonu a dává 6. generaci série S její charakteristický vzhled.“ Nyní je k dispozici celkem 16 LED pracovních světel. Fanoušci kabin 5. generace modelů N, T a Q od společnosti Valtra ocení u série S známou kabinu, do které je přístup po mírně nakloněných schůdcích.

Zvýšená efektivita a udržitelnost s plně rozvinutou technologií precizního zemědělství

 Nová série S nabízí všechny technologie, které pokrokoví farmáři očekávají. Automatické otáčení na souvrati SmartTurn doplňuje nabídkou se čtyřmi vzory otáčení – režim Part Field Mode, U-turn, Y-turn a K-turn, které řidiči umožňují pracovat na poli tím nejefektivnějším způsobem.

„Naše nabídka precizního zemědělství dnes splňuje požadavky většiny zákazníků a díky uživatelskému rozhraní SmartTouch je technologie precizního zemědělství Valtra nejjednodušší na trhu. Pracujeme na nových technologických funkcích, ze kterých budou mít zákazníci Valtra v blízké budoucnosti prospěch,“ komentuje produktový marketing specialista Johan Grotell. Například Isobus systém Tractor Implement Management (TIM) je plánován pro sérii S na rok 2025.

Valtra slibuje, že série S bude jedním z jejich nejudržitelnějších traktorů jak z hlediska výroby, tak podpory zemědělců, aby rostli udržitelným způsobem. Dvě třetiny komponentů v traktorech Valtra pocházejí z Finska a jejich výroba využívá 100% obnovitelné zdroje energie. Série S je kompatibilní s naftou z obnovitelných zdrojů a opouští továrnu s bionaftou Neste My v nádrži. Technologie precizního zemědělství nabízená u série S snižuje vstupy, čas a spotřebu paliva, díky čemuž je práce farmářů efektivnější a udržitelnější.

Přizpůsobení požadavkům zákazníků s Valtra Unlimited

Prvky výbavy Valtra Unlimited se v posledních letech ukazují jako stále populárnější. Více než jedna třetina všech traktorů opouštějících závod Valtra v Suolahti má nějakou formu úpravy Valtra Unlimited. Viceprezident společnosti Valtra EME Mikko Lehikoinen vysvětluje, jak jsou tyto výhody přínosné „Výbava traktorů pro velké farmy a poskytovatele služeb závisí na správných řešeních, aby mohli provádět pokročilé úkoly precizního zemědělství co nejefektivnějším způsobem. Výbava Valtra Unlimited nabídne přesně to, co každý podnik potřebuje k efektivnějšímu hospodaření a zvýšené bezpečnosti.“

Valtra Unlimited bude dostupná pro všechny modely 6. generace série S. Nové traktory série S jsou k dispozici s oblíbeným centrálním mazacím systémem (CLS) a nejmodernějším audio systémem (včetně Apple CarPlay a Android Auto). Populární kamerový systém Unlimited VIEW přijde také do série S. Tento inovativní systém využívá kamery namontované na traktoru, displej a pokročilé algoritmy strojového učení, k automatické detekci objektů pohybujících se před traktorem. Výrazně tak přispívá ke zvýšení bezpečnosti na poli a na silnici.

Uvedení série S

Šestá generace série S představuje první globální uvedení traktoru Valtra na trh. Sériová výroba se rozběhne ve druhém čtvrtletí roku 2024 a první dodávky do Evropy lze očekávat v létě. Valtra představí sérii S na polích a na výstavách po celém. Pro ty, kteří chtějí být mezi prvními a vidět novou sérii S zblízka, představí Valtra 6. generaci série S na veletrhu Agritechnica v německém Hannoveru konaném od 12. do 18. listopadu. Valtru najdete na stánku B39 v hale 20.Kontaktujte nás

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a my se Vám ozveme.