Valtra Precision Lift & Load- váha na nakladač
Funkce Precision Lift&Load na traktoru Valtra N175 Direct zvýšila přesnost všech nakládacích prací a usnadnila například sledování vyvážení krmiva. Ville Kari používal systém Precision Lift &; Load více než 100 hodin při nakládacích pracích, stejně jako dodatečně instalovanou nakládací váhu po dobu tří let.

Přesné zvedání a nakládání s integrovanou váhou čelního nakladače Precision Lift & Load

Chytrá váha nakladače Precision Lift & Load umí mnohem víc než jen vážit náklad. Pamatuje si také čas nakládky a druh naloženého zboží. Kromě toho například automaticky nastaví nakladač do požadované polohy a zabrání jeho nárazu do střechy budovy. Integrovaná váha může také přistupovat k informacím o poloze poskytovaným Valtra Guide a později zobrazit přesnou polohu nakládky na mapě.

Ville Kari má zkušenosti jak s tradičními váhami nakladačů, tak s Precision Lift & Load, který je integrován do loketní opěrky SmartTouch.

Ville Kari má mléčnou farmu s 60 kravami ve finském Lehtimäki. Kromě mléčného skotu chová Kari také mladé býčky, kteří se na farmě narodili. Kromě vlastní farmy a zemědělských zakázek se Kari věnuje také lesním zakázkám se dvěma traktory a prodává štěrk z vlastní štěrkovny.

Máme ekologickou farmu, což znamená, že musíme neustále evidovat bilanci krmiva. Bilance krmiva ukazuje, kolik krmiva bylo vyrobeno, kolik bylo zkrmeno a kolik zbývá. Informace o poloze jsou také vyžadovány k určení, kolik krmiva je v každém zásobníku, silu nebo balíku. Precision Lift & Load je obrovským pomocníkem při udržování rovnováhy krmiva,“ říká Kari.

Když například Kari vyjede sbírat siláž ze zásobníku, chytrý nakladač pozná, kolik píce bylo nasbíráno, kdy a kde bylo nasbíráno. Míchací vůz je také vybaven váhou, která se používá při výrobě krmných směsí. Krávy, jalovice a býci mají své vlastní recepty.

Valtra Precision Lift & Load- váha na nakladač

Funkce Precision Lift & Load na traktoru Valtra N175 Direct zvýšila přesnost všech nakládacích prací a usnadnila například sledování vyvážení krmiva. Ville Kari používal systém Precision Lift &; Load více než 100 hodin při nakládacích pracích, stejně jako dodatečně instalovanou nakládací váhu po dobu tří let.

Rychlost a přesnost

Ville Kari má také více než tři roky zkušeností s modernizovanou váhou doprovodného nakladače Q, kterou stále používá se svým traktorem Valtra T234 Direct. Dodatečně namontovaná váha nakladače však neukládá informace o poloze.

Jednou z výhod systému Precision Lift & Load, který je integrován do traktoru, je to, že se lžíce automaticky otočí do vážicí polohy. Se starou váhou nakladače musela být lžíce vždy otočena do kalibrované měřicí polohy. Bylo docela pomalé čekat, než se nakladač dostane přesně do správné polohy,“ vysvětluje Kari.

Integrovaná váha nakladače také zvýšila přesnost všech úkolů. Když se písek ze štěrkovny prodával, muselo se jeho množství odhadnout. Stejně tak byly okem odhadnuty hmotnosti balíků a podobně. Nyní je možné fakturovat například obilí nebo štěrk s naprostou přesností bez odchylek na váze. Je snadné ukázat kupujícímu naložené množství jako podklad pro fakturaci.

Je také snadné sledovat všechny úkoly, které byly provedeny, protože název každého úkolu, hmotnost každého nákladu, počet nákladů a místo nakládky jsou uvedeny v tabulce aplikace Excel. Tyto údaje lze použít například k ověření, jaké úkoly byly provedeny pro inspektora EU nebo ekologického inspektora.

Precision Lift & Load lze dokonce použít pro sněžný pluh, protože pluh připojený k čelnímu nakladači lze automaticky vrátit do pracovní polohy stisknutím tlačítka. Podobně lze nastavit horní limit pro čelní nakladač, aby se zajistilo, že se uvnitř stodoly nezvedne příliš vysoko. Po vytvoření zůstanou nastavení v systémové paměti jako samostatné profily.

Uložená data úloh lze snadno zobrazit na domácím počítači. Zpráva zobrazuje název úkolu, hmotnost, počet nakladačů, čas, místo a přesnou polohu každého nákladu, které lze zobrazit v Mapách Google jediným kliknutím.

Farma Ville Kari

 • Mléčná farma, která produkuje mléko, maso a obiloviny
 • 2 zaměstnanci na plný úvazek plus 1–2 sezónní pracovníci
 • 300 hektarů
 • 60 krav
 • 140 telat, jalovic a býků
 • Uzavírání smluv v lesnictví, prodej štěrkopísku, údržba silnic
 • Vozový park traktorů Valtra: T234 Direct, N174 Versu, T203 Direct, N142 Direct, A93 a 6750
 • Sklízecí mlátička Sampo Rosenlew C6, rypadla Kobelco 140 a Yuchai 135, teleskopický nakladač NH

Funkce přesného zvedání a nakládání

 • Váží břemena
 • Zaznamenává polohu, čas a typ nákladu
 • Snadno použitelná funkce protřepávání
 • Nakladač se přesune do nastavené polohy stisknutím tlačítka
 • Horní a dolní limity pro nakladač, například při práci v interiéru

Snadné použití Valtra Precision Lift and Load

Zdroj: valtra.comKontaktujte nás

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a my se Vám ozveme.