Nejlepší traktory v roce 2024 do 400 koní

V posledních několika letech se na trhu objevila vlna nových traktorů. Ať už jste zemědělec, který chce nahradit svůj traktor s vyšším výkonem, nebo podnikatel v zemědělství, který chce obnovit několik strojů ve svém vozovém parku, tento článek vám pomůže rozhodnout, kam investovat. Podíváme se na dva nejnovější šestiválcové traktory od společnosti Valtra.

Co hledat u traktoru o výkonu 200-400 koní

Jistě, při výběru nového traktoru je na prvním místě výkon. Za předpokladu, že traktor bude využíván pro polní práce s velkým nářadím na velkých zemědělských farmách nebo družstvech, je přirozenou volbou šestiválcový traktor s výkonem nad 200 koní. Při zvažování, do kterého traktoru investovat těžce vydělané peníze, jsou však důležitými faktory cena, komfort řidiče, inteligentní zemědělské technologie, spotřeba paliva a manévrovací schopnosti. Níže jsou uvedeny některé z hlavních bodů, které je třeba vzít v úvahu.

1. Nakonec jsou celkové náklady na vlastnictví jediné, na čem záleží

Cena, kterou zaplatíte za traktor, ne vždy odráží náklady na vlastnictví a provoz stroje po dobu jeho používání. Neočekávané prostoje mohou nakonec přijít draho v podobě snížených výnosů, promeškání sklizňových špiček a promarněných hodin práce. Do rozpočtu je třeba zahrnout také náklady na průběžnou údržbu a servis. Naštěstí lze díky systému Connect, Care & Go od společnosti Valtra neplánovaným odstávkám účinně předcházet a servisní práce lze zahrnout do rozpočtu. Náklady na vstupy a pohonné hmoty také ovlivňují náklady na používání traktoru v dlouhodobém horizontu. Výběr správného stroje se správnou technologií může pomoci minimalizovat náklady na palivo a vstupy. Traktory Valtra série Q a S nabízejí velkou úsporu paliva a jsou vybaveny inteligentní zemědělskou technologií potřebnou k úspoře času, vstupů a paliva při optimalizaci výnosů.

2. Pohodlí řidiče – traktory s nejlepšími kabinami a nejplynulejší jízdou

Dlouhé dny v traktoru nejsou žádná zábava, pokud je v létě vedro k zalknutí nebo v zimě silně mrzne, pak je dobře klimatizovaná kabina nutností. Modely Valtra série S i Q jsou vybaveny 12 nastavitelnými větracími otvory, které rovnoměrně rozvádějí chladný čistý vzduch po celé kabině (nejen po úroveň vašich kolenou!). Odpružení přední nápravy Aires, dobré možnosti mechanického odpružení kabiny a legendární možnost odpružení kabiny Autocomfort zajišťují, že traktory Valtra patří k nejpohodlnějším.

3. Snadné používání – technologie, které usnadňují práci

Automatické navádění, otáčení na souvrati a konektivita jsou základní funkce inteligentního zemědělství, které by měly být součástí každého nového traktoru. Čím větší je farma a čím déle je traktor používán, tím více může majitel ušetřit. Proto je pro provozovatele velkých farem a dodavatele zásadní, aby se ujistili, že z technologie inteligentního zemědělství vytěžíte maximum. Kromě úrovně přesnosti a autonomie je důležité zohlednit i snadnost používání. Všechny traktory Valtra s výkonem 200-400 koní jsou vybaveny špičkovým uživatelským rozhraním SmartTouch, které umožňuje rychlou a snadnou změnu úkolů a profilu řidiče. Systém SmartTouch je navržen tak, aby se používal stejně snadno jako váš smartphone, přičemž k přechodu do jakéhokoli nastavení stačí pouze dvě klepnutí nebo přejetí prstem. Valtra má také jedny z nejsnáze použitelných inteligentních zemědělských technologií na trhu. Valtra Guide je nejjednodušší automatické navádění traktoru pomocí GPS a Wayline Assistant zvyšuje efektivitu práce na celém poli včetně souvratí.

Nejlepší traktory s výkonem 200-400 koní v roce 2024

Nová 6. generace traktorů Valtra série S – The Boss

Nová 6. generace série S od společnosti Valtra, která byla veřejnosti poprvé představena na veletrhu Agritechnica v listopadu 2023, má působivý motor AGCO Power o objemu 8,4 litru a plynulou převodovku CVT (Continuously Variable Transmission), která poskytuje výkon až 420 koní. Motor pracuje hladce a čistě, protože nemá recirkulaci výfukových plynů a například filtr pevných částic (DPF) je umístěn v jednom balíčku selektivní katalytické redukce (SCR)/DPF. To vede k menšímu tepelnému zatížení motorového prostoru. Snižuje se spotřeba paliva, protože teplo pod kapotou není vytlačováno směrem k čelnímu sklu, což by zvýšilo potřebu klimatizace, a tedy i spotřebu většího množství paliva!

Nová série S je navržena a vyrobena ve Finsku s typicky finským důrazem na kvalitu. Všechny modely 6. generace řady S jsou nyní k dispozici s možností přizpůsobení Valtra Unlimited, stejně jako s oblíbenými variantami kabiny TwinTrac a SkyView.

Série S je k dispozici v 6 modelech s výkony od 280 k do 420 koní. Se svou základní hmotností 12 000 kg, maximální celkovou hmotností až 18 tun a rozvorem 3 093 mm je série S ideální pro práci s taženým nářadím na velkých farmách. Díky vysokému výkonu a účinné a spolehlivé hydraulice pro něj nejsou problémem ani velké a náročné stroje. K dispozici jsou dvě varianty hydrauliky, a to varianta ECO s průtokem 200 l/min, kdy je špičkového průtoku dosaženo již při 1 650 otáčkách za minutu, a varianta 200 l/min + 200 l/min pro práci s extrémně velkými nároky na olej.

Valtra série Q  – Pracuje jako bestie. Myslí jako profík!

Valtra série Q byla uvedena na trh koncem roku 2022 a vzbudila velkou pozornost tisku i zákazníků. Série Q získala ocenění FARM MACHINE 2023 a Red Dot Award za produktový design. Série Q je k dispozici v 5 modelech o výkonu od 230 koní do 305 koní. Série Q je na traktor s vyšším výkonem kompaktní, má rozvor 3 050 mm a relativně nízkou vlastní hmotnost 9 200 kg a maximální celkovou hmotnost 16 000 kg. Série Q má šestiválcový motor AGCO Power o objemu 7,4 litru bez recirkulace výfukových plynů a stejně jako série S má plynulou převodovku CVT. Tato výkonově úsporná kombinace využívá koncept ECOPower, který zajišťuje konzistentní točivý moment v rozmezí 1 500 až 1 800 ot/min a dosahuje maximálního výkonu při 1 850 ot/min. Stejně jako série S je i série Q vybavena hydraulickým čerpadlem ECO o objemu 200 l/min, které nabízí maximální průtok při 1 650 ot/min pro úspornou hydraulickou práci.

Valtra série Q a série S bok po boku

 

  Valtra série Q 5. generace Valtra série S 6. generace
Výroba Suolahti, Finland Suolahti, Finland
Motor 7.4 l 8.4 l
Síla motoru 230 to 305 koní 280 to 420 koní
Maximální točivý moment s navýšením 1 280 Nm 1 750 Nm
Převodovka CVT CVT
Odpružení přední nápravy vzduchem hydraulické, volitelně
Odpružení kabiny Valtra Autocomfort nebo mechanické Valtra Autocomfort nebo mechanické
Servisní interval 600 hodin 500 hodin
Výměna převodovkového oleje 1 800 hours 2 000 hours
Poloměr otáčení 6.7 m 8.2 m
Základní hmotnost 9 200 kg 12 000 kg
Maximální celková hmotnost 16 000 kg 16 000/18 000 kg (40/50 kph)
Rozložení hmotnosti (vpředu/vzadu) 41%/59% 45%/55%
Rozvor 3 050 mm 3 092 mm
Výška 3 340 mm 3 486 mm
Výkon hydraulického čerpadla 200 l/min (ECO) 200 l/min (ECO) nebo 200 l/min + 200 l/min
Nosnost čelního závěsu 4 800 kg 5 800 kg
Nosnost zadního závěsu 10 000 kg 12 000 kg
Celková prosklená plocha 6.5 m2 6.5 m2
Úhel stěrače čelního skla 270o 270o
Úhel stěrače bočního skla 180o 180o
Systém reverzního řízení Možnost TwinTrac z výroby Možnost TwinTrac z výroby
Přizpůsobení Valtra Unlimited – všechny modely Valtra Unlimited – všechny modely


Kontaktujte nás

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a my se Vám ozveme.