již proběhlo

28.02.2019

Valtra 1000+

Na konci února tohoto roku se naskytla vzácná příležitost oslavit předání nového, již tisícího traktoru značky VALTRA dovezeného do České republiky a Slovenské republiky, novému majiteli. Jsme výhradním dovozcem traktorů Valtra a ve spolupráci s Velvyslanectvím Finské republiky jsme uspořádali důstojnou připomínku tohoto milníku v rezidenci finského velvyslance v Praze.

Na osmdesátku pozvaných hostů čekala před rezidencí zaparkovaná Valtra T254 ve slavnostní černé metalíze. Vedle pozvaných hostů si ji se zájmem prohlíželi také pan Josef Kincl se synem Josefem Kinclem a dále pan Michal Havelka, všichni jako zástupci společnosti Horymas SK, spol. s r.o. z Horního Města u Bruntálu, nového majitele tisícího traktoru. Slavnostní náladu měla i paní Ludmila Horská, která jakožto obchodní partner společnosti TOPAGRI zprostředkovala prodej traktoru.

Vedle hostitele, finského velvyslance pana Jukka Pesoly, dala důležitost této události i přítomnost prezidenta společnosti Valtra pana Jari Rautjärviho, předsedy Zemědělského svazu ČR Martina Pýchy, viceprezidenta agrární komory české republiky Josefa Kubiše, zástupců zemědělských vysokých škol, významných lesních a zemědělských podniků, oblastních prodejců Valtry z České i Slovenské republiky a dalších vzácných hostí.

Zleva: Tomáš Zikmund, Jiří Zikmund, Jukka Pesola, Jiří Zelenka, Michal Havelka, Ludmila Horská, Josef Kincl ml., Josef Kincl, Jari Rautjärvi

Jak v úvodu slavnosti připomněl jednatel společnosti TOPAGRI s.r.o.  Ing. Jiří Zikmund, ve třináctileté historii firmy byla právě společnost Horymas jedním z prvních zákazníků, kteří si pořídili traktor Valtra a nyní strojový park obohacuje již šestým traktorem této značky. To svědčí o důvěře a dobré spolupráci mezi dovozcem, oblastním prodejcem i zákazníkem. Uvedl, že pro lepší představu, co znamená tisíc dodaných traktorů, je možné si je představit postavené za sebou v řadě, která by měřila dlouhých pět kilometrů. Přesto, že společnost Topagri před lety vstupovala na zdánlivě obsazený trh, díky snaze všech spolupracovníků si u nás vybudovala Valtra téměř pětiprocentní zastoupení podílu na trhu.

Po krátkých proslovech a poděkování za spolupráci ze strany pana velvyslance a prezidenta společnosti Valtra se dostal ke slovu i nový majitel traktoru, zastoupený panem Kinclem, který prohlásil, že před lety při koupi první Valtry si nedokázal představit, že bude kupovat šestou. Co si myslí o jejich kvalitě řekl velice krátce a výstižně: „Kdo ještě nemá Valtru, ať si ji okamžitě koupí!“

Za spolupráci poděkovala i paní Ludmila Horská s přáním pokračovat ve vzájemné spolupráci. Připojila se k ostatním předřečníkům, kteří vyjádřili odhodlání co nejdříve prodat další tisícovku finských traktorů našim zemědělcům, lesákům i do komunální sféry. Na paměť dodání tisícího traktoru budou všechny další Valtry k nám dovezené označené exklusivním logem s nápisem Valtra 1000+.

Slavnostní chvíle všem přítomným zpříjemnilo mužské pěvecké kvinteto Hlasoplet, které přispělo ke skvělé atmosféře během celého odpoledne a doprovodilo zpěvem i konzumaci finských specialit na závěrečném rautu.